Райънс казва, че загубата от Рейвънс „не е морална победа.“ Но Страуд и тексасци са горди от сезона си
AP News | 2024-01-21 | 05:17:04

БАЛТИМОР (AP) — Хюстън Тексас завършиха сезона си по същия начин, по който го започнаха: със загуба в Балтимор .

Когато жилото от поражението в съботния плейоф с 34-10 изчезне, тексасците почти сигурно ще оценят колко добре играха между тези неуспехи срещу Рейвънс.

След като достигнаха 3-13 -1 Преди година тексасците направиха страхотен сезон от новобранеца куотърбек Си Джей Страуд, за да постигнат 10-7 и да спечелят AFC South. След това Хюстън победи Кливланд в кръга с уайлд кард, преди да бъде изгонен от поставените на върха Рейвънс.

Въпреки че тексасците не успяха да стигнат до мача за шампионата на AFC за първи път, те намериха утеха, че са един от последните осем останали отбора.

„Горди сме с нашите момчета за усилията им през целия сезон, за това, че стигнаха до този момент“, каза треньорът на новобранците ДеМеко Райънс. „Това не е морална победа, просто да съм тук. Не е това, което сме си поставили за цел. Но постигнахме много тази година. Очаквам с нетърпение бъдещето.“

22-годишният Страуд хвърли невероятните 4108 ярда и 23 тъчдауна в сравнение със само пет прихващания, най-доброто съотношение тъчдаун-прихващане в лигата.

Вторият общ избор в миналогодишния драфт продължи успеха му в първия му мач след сезона, подаване за 274 ярда и три резултата при удар на Браунс с 45-17.

Но Страуд не можеше да разбере как да бъде ефективен срещу гъмжилото от Балтимор, агресивно и трудно - ударна защита. В дебюта си в NFL на 10 септември той отбеляза 28 за 44 за 242 ярда и нито един тъчдаун при загуба с 25-9. В събота бившата звезда на Охайо Стейт направи 19 срещу 33 за мизерните 175 ярда.

„Това е страхотен отбор на Рейвънс. Те заслужаваха да спечелят“, каза Страуд. „Трудно е да се засрамиш по този начин, но определено бъдещето ни е светло.“

Може би, но нападението на Хюстън ще трябва да играе по-добре, отколкото в събота, за да направи следващата стъпка. Те успяха да направят само 10 първи падания, събраха само 38 ярда на земята и останаха без гол през второто полувреме.

Единица беше допълнително затънала от няколко наказания за фалстартове, задържане и забавяне на играта. Всичко казано, тексасците бяха маркирани 11 пъти за 70 ярда.

„Имаше твърде много дузпи, твърде много пропуснати задачи,“ каза Страуд.

Но наистина, трудностите на тексасците да отбележат гол можеше да се отдаде главно на защитата на Балтимор, която позволи на най-малко точки в лигата. Гарваните никога не са уволнявали Страуд, нито са форсирали обрат, но все пак са принудили тексасците да ударят пет пъти и да го обърнат при падане веднъж.

„Те са наистина добра единица. Те бяха номер 1 през целия сезон с причина“, каза Райънс. „Трудни са за справяне отпред. Никога не бихме могли да започнем нападателно.“

Единственият TD на Хюстън дойде при връщане на удар от 67 ярда от Стивън Симс, което помогна на тексасците да стигнат до полувремето, равно на 10. Но второто полувреме принадлежеше на Рейвънс и ветерана куотърбекът Ламар Джаксън, който се втурна за резултат през третата четвърт и хвърли 15-ярдов пас за тъчдаун на Исая, вероятно направи 24-10 при оставащи 14:23.

Това почти означаваше края на млади тексасци, чиито новобранци са натрупали 2536 щраквания в нападение през този сезон – второ най-много в НФЛ след Каролина Пантърс.

Въпреки цялата тази неопитност, Хюстън доказа, че има таланта да направи силна серия след сезона.